Top

MF 5700 S

Her türlü iş için….ihtiyacınız olan her şey

MF 5700 S, işletmede, tarlada veya yolda çalışmak için üstün bir manevra kabiliyeti ve çok yönlülük sunuyor; her alanda mükemmel bir traktör!

Yenilenen tasarımı, yüksek performanslı aktarma organları, üst seviyedeki konforu ve geniş donanım ve opsiyon yelpazesiyle işletmedeki her türlü zorluğun ve işin üstesinden hızlı ve etkin bir şekilde gelecek şekilde tasarlanan MF 5700 S, kelimenin tam anlamıyla her şeyi yapabilecek ve her işe koşabilecek bir traktör!

MOTOR
HEPSİ BİR ARADA

Tüm egzoz gazı son işlem bileşenleri kabinin sağ alt tarafına yerleştirilerek, görüş kabiliyetini ve kabin girişini etkilememeleri sağlanmıştır. Bununla beraber alt açıklık korunur ve yakıt tankı kapasitesinden ve servis/bakım erişiminden ödün verilmez.

ŞANZUMAN
DYNA-4
DYNA-6

Özellikle 95 ile 130 beygir gücü arasındaki modeller için geliştirilmiş olan Dyna-6 şanzıman, daha uzun dingil aralığına ve dört silindirle çalışan traktörlerin olağanüstü çok yönlülüğüne uygun şekilde düzenlenmiştir. Etkili ön yükleyici çalışmaları için mükemmel bir kontrol rahatlığı sunan özelliklerin yanı sıra mükemmel tarla çalışması özellikleri de sunmaktadır.

Dyna-6, Tarla Çalışma aralığındaki dokuz hıza ek olarak, tüm işlemlerde üstün esneklik için mükemmel hız bindirmeleri sağlamaktadır. 6 powershift vitesi, yük altında iken otomatik vites değişimi sağlayan AutoDrive ile debriyajla değiştirilmektedir. 40km/s azami hız, hızlı ve etkili bir taşıma sağlamaktadır.

KABİN - ESSENTIAL
ESSENTIAL PANORAMİK KABİN

MF 5700 S Serisi Panoramik kabin, traktörün yanına monte edilen ekipmanın güvenli ve etkili şekilde çalıştırılması için sağ tarafta, açık bir görüş alanı sunar. Geniş, yekpare polikarbon camı oldukça sağlam olup, operatörleri savrulan parçalardan korur.

KABİN - EFFICIENT
TRAKTÖR / ÖN YÜKLEYİCİ KOMBİNASYONU

Çok sayıdaki özel tasarım özelliği, MF 5700 S Serisini, ön yükleyici traktörleri sınıfının istisnasız en iyisi haline getiriyor. Özel olarak tasarlanmış olan MF FL ön yükleyici serisi ile donatılan MF 5700 S Serisi, ön yükleyici uygulamalarında üst düzey bir gelişmişlik sunuyor.

MF 5700 S Serisi üst düzey ön yükleyicilerinin özellikleri:

 • İnce gösterge paneli ve dar, eğik burunlu kaporta üzerinden mükemmel görüş kabiliyeti
 • Yüksek manevra kabiliyeti, çevik bir tasarım
 • İki kabin yüksekliği seçeneği ve Standart, Visio veya Slimline tip tavan seçenekleri
 • Üç hidrolik sistem seçeneği olağanüstü basınç, akış ve tepki sunar
ÇOK FONKSİYONLU KUMANDA KOLLARI
VİSİO TAVAN
DEBRİYAJ ETKİSİ

Fren pedalı ile şanzımanın boşa alınması mümkündür. Bunun anlamı, operatörün bir ayağı ile aynı anda hem frene basarak hem de debriyajı kullanarak, makinenin tüm kontrolünü sağlayabilmesidir. Bu, ön yükleyici çalışmasını her açıdan daha kolay, konforlu ve güvenli kılar.

MANEVRA KABİLİYETİ
4WD
ÖN AKS SÜSPANSİYONU
SPEEDSTEER

SpeedSteer, operatörün göstereceği eforu azaltır ve sıra başlarında daha hızlı dönüşlere olanak sağlar. Bu yeni opsiyonel özellik, operatörün, direksiyon oranını ayarlamasına ve belli bir miktardaki direksiyon açısı dönüşü için gereken optimum direksiyon dönüşü sayısını seçmesine olanak sağlar. Sistem açılıp kapatılabilir. 18 km/s‘nin üzerinde, tarlada veya yolda yüksek hızlarda güvenli çalışma sağlamak için sistem otomatik olarak kapanır. SpeedSteer, sıra başlarındaki dönüşleri kolaylaştırır ve tarladaki ve ön yükleyici çalışmaları gibi işlerdeki verimliliği en üst seviyeye çıkarır.

ARKA ÇEKİ BAĞLANTILARI

İğne pim, kaldırma çekisi, kızaklı çeki, K80 küre tip veya çeki demiri seçeneklerine sahip arka çeki bağlantıları, bağlantıyı daha hızlı, kolay ve güvenli kılmak üzere tamamen yeniden tasarlandı. ISO çeki bağlantısı, pazara bağlı olarak çok çeşitli kanca ve çeki demiri alternatifiyle uyumludur.

HİDROLİKLER

Modern ekipmanlar, onları çalıştıracak traktörlerin kapasitesini gittikçe daha fazla zorlarken, bu traktörlerin daha hızlı ve daha etkili performans göstermesi gerekiyor. Mükemmel bir kapasiteye sahip olan MF 5700 S, en yeni ekipmanlar için olağanüstü bir kaldırma ve sürüş özelliği sunarak ağır iş uygulamalarını kolaylıkla gerçekleştirir.

AĞIR HİZMET TİPİ ARKA ASKI SİSTEMLERİ

Arka askı sistemi, özellikle bu boyutta bir traktörü tamamlamak üzere optimize edilmiştir. 5.200 kg‘a kadar çıkan etkileyici bir kaldırma kapasitesine sahip olan sistem, ağır ekipmanların kolayca kaldırılabilmesini sağlar. Tam olarak ayarlanabilir kaldırma çubukları ve ağır işlere uygun stabilizatörler, çok çeşitli monte ya da yarı monte ekipmanın doğru bağlantısı ve kurulumu için ayar yapılmasına olanak sağlar. Arka kaplinler, hızlı ve güvenli bir çözme işlemi için hidrolik basınç boşaltma sistemine sahiptir. Daha komplike ekipmanlar için toplam dört adede kadar spool valf mevcuttur.

YARDIMCI SPOOL VALFLER

Geniş spool valf ve kontrol seçenekleri, modern ekipmanların pek çoğundan faydalanmanıza yardımcı olurken, çalışmayı kolaylaştırır
Tüm ihtiyaçlarınızı karşılamak için 4 adede kadar spool valf
Açık Merkez ve Kombine akış debi sistemlerine sahip Essential versiyonlarında mekanik levye ve kumanda kolu kontrolü
Ön yükleyicisi hazır, yüksek debili Essential traktörleri için elektronik kumanda kolu seçeneği
Kapalı Merkez Yük Algılama özelliğine sahip Efficient traktörlerde ve 110 l/dak traktörlerde parmak ucuyla çalıştırılan elektro-hidrolik kumanda ve ön yükleyicisi hazır modeller için elektronik kumanda kolu seçeneği
Elektronik kumanda kolu, ön yükleyici kullanılmadığında ön askıyı ve arka spool valfleri de kontrol edebilir.

 • Essential: Spool valflerin kolay tipte mekanik kontrolü
 • Essential donanım paketinde isteğe bağlı seçenekler: Ön yükleyici kontrolüne özel, rahat ve hassas elektronik kumanda kolu
 • Efficient: Mekanik kontrollerle (3. ve 4. spool valfler) beraber kolçağa yerleştirilmiş parmak ucu valf kontrolleri (1. ve 2. spool valfler)
 • Efficient donanım paketinde isteğe bağlı seçenekler: Kolçağa yerleştirilmiş elektronik kumanda kolu daha fazla konfor ve hassasiyet sağlar.
ENTEGRE ÖN ASKI SİSTEMLERİ

Bir opsiyon olarak sunulan ve ön süspansiyon seçimine uyacak şekilde tasarlanan bu kompakt entegre ön askı sistemi, MF 5700 S Serisinin tüm gücünden eksiksiz bir şekilde faydalanmanıza olanak sağlayarak ön ve arka ekipman kombinasyonlarında verimliliği arttırır. Yakın bağlantılı ön askı, tasarımın tamamlayıcı bir parçası olup, traktörün kompakt boyutlarını koruyarak stabiliteye ve manevra kabiliyetine yardımcı olur.

 • Elektrikli priz
 • Bir set hidrolik kuplör (standart)
 • Ön PTO seçeneği
 • İyileştirilmiş yol tutuşu traktörün zorlu ve engebeli arazilerde Kullanılabilmesini sağlar
ELEKTRONİK ASKI KONTROLÜ (ELC)

En son model Elektronik Askı Kontrolü (ELC) sistemi, askı fonksiyonlarının hassas ve duyarlı bir şekilde kontrol edilmesini sağlayarak, toprak ekipmanlarının çalışma derinliği ve diğer ekipmanların çalışma yüksekliği için hassas kontrol sunar.

Kumandalar arasında, askının rahat ve basit bir şekilde kumanda edilmesini sağlayan bir ELC “fare tip kumanda” ve basit bir panel bulunmaktadır. Aktif taşıma kontrolü de oldukça kullanışlı standart özelliklerden biridir. Dışarıdan kaldırma/indirme kontrolü
çamurlukların sağ ve sol tarafında yer alır.

Hızlı ve kolay erişimi sağlamak için operatörün özellikle sağ tarafına yerleştirilen ELC “fare”, ekipman derinliğinde ve askı sisteminin kaldırılması ve indirmesinde hassas kontrol sağlar.

Elektronik Kaldırma Kontrol paneli, diğer arka askılar için ayarlamaların kolay bir şekilde yapılmasına olanak sağlar.

PTO ÇALIŞMASI

PTO çalışması, aynı 3 konumlu emniyet anahtarını (Açık, Kapalı ve Kilit/Fren) kullanarak, elektrohidrolik olarak devam eder. PTO’nun devreye sokulması ve çıkarılması için, harici çamurluğa monteli standart anahtarlar bulunmaktadır.

 • Standart olarak, bağımsız 540/540E dev/dak kuyruk mili devirleri sunulur.
 • 540/540E/1000 dev/dak ‘ekonomi’ modu, yakıt tasarrufu sağlamak ve üretim maliyetlerini azaltmak için 1560 motor devrinde standart ve EKO PTO hızları sunar.
 • Elektrohidrolik seçim düğmeleri, operatöre üst düzey kullanım kolaylığı sağlar.
 • Arka çamurlukta bulunan PTO STOP/START düğmesi operatörün, bağlı makineleri traktör kabininin dış tarafından güvenilir ve emniyetli bir şekilde kullanmasını sağlar.
 • Arka askı kaldırılıp indirildiğinde, otomatik PTO devreye girecek ya da devreden çıkacaktır.
 • Opsiyonel ön PTO mevcuttur.
KUYRUK MİLİ (PTO)

İster bir tarımsal müteahhit olun, ister bir mandıra, karma çiftlik ya da aile çiftliği işletiyor olun, MF 5700 S Serisi günlük ihtiyaçlarınıza en uygun şekilde tasarlanmıştır. Modern zirai makinelerin ihtiyaçlarını karşılamak ve ihtiyacınız olan çalışma hızını sunmak üzere tasarlanan MF 5700 S Serisi, sahip olduğu geniş spesifikasyon yelpazesiyle tüm uygulamalarda mükemmel performans gösterir.

Traktör ister nakliye işlerinde kullanılsın, ister dışarıda tarlada ekip biçme, balyalama, toprak sürme, ekim yapma, ilaçlama veya kazı işlerinde, her zaman hızlı ve hassas bir kontrol sunar.

PTO ÇALIŞMASI

PTO çalışması, aynı 3 konumlu emniyet anahtarını (Açık, Kapalı ve Kilit/Fren) kullanarak, elektrohidrolik olarak devam eder. PTO’nun devreye sokulması ve çıkarılması için, harici çamurluğa monteli standart anahtarlar bulunmaktadır.

 • Standart olarak, bağımsız 540/540E dev/dak kuyruk mili devirleri sunulur.
 • 540/540E/1000 dev/dak ‘ekonomi’ modu, yakıt tasarrufu sağlamak ve üretim maliyetlerini azaltmak için 1560 motor devrinde standart ve EKO PTO hızları sunar.
 • Elektrohidrolik seçim düğmeleri, operatöre üst düzey kullanım kolaylığı sağlar.
 • Arka çamurlukta bulunan PTO STOP/START düğmesi operatörün, bağlı makineleri traktör kabininin dış tarafından güvenilir ve emniyetli bir şekilde kullanmasını sağlar.
 • Arka askı kaldırılıp indirildiğinde, otomatik PTO devreye girecek ya da devreden çıkacaktır.
 • Opsiyonel ön PTO mevcuttur.
MF TEKNOLOJİSİ

MF 5700 S Serisinde uygulanan araç içi ve araç üstü teknoloji çözümleri, Massey Ferguson‘un ortaya koyduğu gelişim ve inovasyon hızının açık bir göstergesidir. İşin daha etkili ve verimli şekilde yapılması söz konusu olduğunda, bilgi güç demektir. Bu nedenle Massey Ferguson, sade ve güvenli teknoloji çözümleri sunarak büyük bir kullanım kolaylığı ve daha fazla verim getirir ve daha düşük maliyet ve daha yüksek randıman sayesinde gelişkin bir verimlilik ve kârlılık sağlar.

SERVİS

Basit ve kolay olan servis işlemi, sizi traktörünüze bakım yapma stresinden kurtararak tarlada daha fazla vakit geçirmenize olanak tanır. % artışla 500 saate çıkarılan bakım aralıkları sayesinde, bakım maliyetleri önemli ölçüde azaltılmıştır.