Top

MF 8700 S

Yüksek beygir gücüne ve hassas tarıma yeni bir dokunuş!

Yeni MF 8700 S serisi, yeni bir yüksek güç dokunuşu isteyen ve ilham verici bir tasarıma ve optimize edilmiş bir verimliliğe sahip bir hassas tarım traktörü arayan müşteriler için geliştirildi.

MF 8700 S, yeni ve güçlü stiliyle sizi ilk andan itibaren büyülemek için tasarlandı. MF ışık çubuğu ve ikonik MF üçlü üçgen logosu, “S” serisinin özgün stilinin, MF gücünün somutlaşmış halinin ve tasarım ve mühendislik kalitesinin tam kalbinde yer alıyor.

MOTOR

Yeni nesil AGCO Power motorlar, minimum düzeyde yakıt tüketerek, konvansiyonel traktör tasarımında benzeri görülmemiş seviyelerde tork ve beygir gücü sunuyor.

  • AGCO POWER 6 silindirli 8,4 Iitre motorlar, 270 ila 405 hp arası güç üretir.
  • Bir kurum katalizörünü (SC) mevcut SCR katalizörüyle birleştiren bakım gerektirmeyen Hepsi-bir-Arada Stage V son işlem teknolojisi. Her ikisi de bakım gerektirmeyen teknolojiyi gelişmiş görüş açısı ile birleştiriyor.
  • Sübap boşluğunu kendi kendine ayarlayan hidrolik supap ayarı sayesinde, makine ömrü boyunca bakım gerektirmez. Bu özellik, traktörün bakım masrafını ciddi ölçüde azaltır.
  • Geliştirilmiş yakıt ekonomisi ve AdBlue® tüketimi için harici EGR.
  • Daha yüksek güç kapasiteleri ve tüm motor devirlerinde en iyi motor tepkisi sağlanması için, elektronik waste gate bulunan çift Turboşarj.
ŞANZUMAN

Traktörü sürmek istediğiniz modu seçtikten sonra (ayak pedalı, kolçak üzeri T-kolu veya Power Shuttle kolu aracılığıyla) artık işe odaklanabilirsiniz. İleri ve geri hızlar ve hızlanma oranı önceden ayarlanabilir, otomatik olarak uygulanır ve durduktan sonra traktörün belleğinde ileride kullanılmak üzere saklanarak düzenli ileri-geri mekik hareketi gerektiren çalışmalar daha az yorucu hale getirilir.

Dyna-VT, iki hız aralığıyla çalışarak 0,03‘ten 40 veya 50 km/s* hıza kadar herhangi bir motor devrinde kademesiz sürüş seçeneği sunar. Bu, koşullar ve kullanılan ekipman için her zaman doğru çalışma hızının elde edileceği ve çalışma oranını maksimuma çıkarmak ve yakıt tüketimini en aza indirmek için optimum motor devrinin her zaman sağlanacağı anlamına gelir. Motor devri ve ilerleme hızı, birbirlerinden bağımsızdır ve ilerleme hızı, randımanı ve iş kalitesini maksimuma çıkarmak için tam yük altında anında arttırılıp azaltılabilir.

Traktör tipine bağlı olarak Dyna-VT, sağ kolçaktaki bir T-kolu veya Multipad kumanda kolu aracılığıyla çalıştırılabilir. Direksiyon miline yerleştirilmiş Power Shuttle koluyla hız varyasyonu da mümkündür.

KABİN

MF 8700 S serisi, iki özellik seviyesine sahip olarak sunuluyor: Premium veya süper premium operatör ortamı ve özellikler seçmek için Efficient ve Exclusive paketi. Her ikisi de geniş bir şasi ve ergonomik, dikkatle düşünülmüş kontroller dahilinde tasarlandı. Her şey elinizin altındadır, tüm kontroller operatörün sağ tarafındadır ve en çok kullanılanlar genellikle kolçakta gruplanmıştır. Hiçbir şeyden taviz vermeniz gerekmez – amacımız, iş gereksinimlerinize ve hedeflerinize uyan kişisel bir tercih yapmanıza yardımcı olmaktır.

Dört sütunlu kabin şasi tasarımı, yanlara ve geniş ekipmanların uç kısımlarına doğru 360 derecelik mükemmel bir görüş kabiliyeti sağlarken, kabin süspansiyonu operatörü her zaman konfor açısından destekler. Süspansiyon seviyesi, sürücünün tercihine uyacak şekilde kabinden ayarlanabilir. Üst kalite hava süspansiyonlu operatör koltuğuyla beraber, en konforlu sürüşlerden biri elde edilir.

ÇEKİŞ

Sadece 10,8 tonluk minimum ağırlığı ile MF 8700 S Serisi traktörler, sınıfındaki diğer traktörlerden 4 tona kadar daha hafiftir. Bu onların toprak üstü çalışmalarda ve nakliye işlerinde yere daha az bir basınç uygulamasını sağlarken, güçlü tasarımı da ağır yükleri taşımasını veya çeki işleri için ek ağırlık ilavesini mümkün kılar.

2,15 metre çapında büyük bir arka tekerlek dahil olmak üzere sunduğu çok geniş denge ağırlığı ve lastik seçenekleri sayesinde, toprağa minimum seviyede zarar vererek maksimum çekiş gücü elde etmek ve bu arada da minimum düzeyde yakıt kullanmak için MF 8700 S traktörlerinin yapılacak işe göre ayarlanabilmesi sağlanır. Gelecek nesiller için toprağın korunması ve tarlanın muhafaza edilmesi, taahhüdümüzün bir parçasıdır.

MANEVRA KABİLİYETİ

Sektöründe lider bir güç-ağırlık oranına sahip olan kompakt, üstün manevra kabiliyetine sahip MF 8700 S traktörler, tarlada ve yolda, minimum hızda ve tam hızda, kolaylıkla ve rahatlıkla çalışır. Hafifliğiyle ve yüksek beygir gücüyle sahip olduğu benzersiz tasarım MF 8700 S‘ye, pazardaki bu traktör segmentinde görülen en yüksek taşıma kapasitesini sağlıyor. Sürülmemiş arazi dönüşlerini yaparken veya eğimli tarlalarda çalışırken mükemmel manevra kabiliyetine ve dengesine ek olarak, hafif bir baskıyla güçlü şekilde çekiş becerisi, toprağı korumak ve tarlayı muhafaza etmek için yaptığımız taahhüdün bir parçasıdır.

HİDROLİKLER

Bu güç grubundaki sadece birkaç traktör, 12.000 kg‘lık bir arka askı kaldırma kapasitesine sahip MF 8700 S serisinin ağır ekipmanları kaldırma becerisini yakalayabilir. Arka askı tasarımı ve traktörün yapısal gövdesi, çift harici kaldırma kolu ve çift değişken yüzücülü teleskopik stabilizatörle beraber, bu tür talepleri karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Basınç boşaltma sistemine sahip çabuk bağlantı kaplinleri, harici askı ve valf kontrolleri gibi standart bir özelliktir. Toplam 6 adede kadar spool valf bulunur.

Ön bölüm için, iki adet çift etkili spool valf ve bir serbest dönüş hattıyla beraber, Massey Ferguson‘un ön süspansiyonuna uyacak şekilde tasarlanan, tam entegre 5.000 kg‘lık ön askı sistemi seçilebilir.

İğne pim, kaldırma çekisi, kızaklı çeki, K80 küre tip veya çeki demiri seçeneklerine sahip arka askı sistemi , askı sistemini daha hızlı, kolay ve güvenli kılmak üzere tamamen yeniden tasarlandı. ISO çeki bağlantısı tasarımı, pazara bağlı olarak, çok çeşitli kanca ve çeki demiri alternatifine uyumludur.

KUYRUK MİLİ

MF 8700 S traktörleri, tam bağımsız bir 540E/1000 veya 1000/1000E PTO devir seçeneklerine sahiptir. Harici devreye alma ve acil durdurma düğmeleri, kolaylık ve güvenlik sunar. Harici devreye alma, sıvı gübre tankı dolumu gibi durumlarda, ekipmanların hızlı kontrolünü sağlamak için motor devriyle otomatikleştirilebilir.

“Otomatik” modda PTO, 25 km/s hızın üzerinde gidildiğinde otomatik olarak devreden çıkar ve ayrıca askı sistemi kaldırıldığında da devre dışı kalıp, askı sistemi indirildiğinde yeniden devreye girer. Şanzıman kontrolörü, daha yumuşak bir kavrama için, PTO’nun devreye girişini izleyerek ve yüke göre kontrol ederek sürücünün konforunu geliştirirken, traktörü ve ekipmanı yanlış devreye girme nedeniyle oluşabilecek hasara karşı da korur.

Nominal PTO devirlerine, yaklaşık 1.950 motor devrinde erişilir ve bu da aynı zamanda maksimum motor gücü devridir. 600 devre kadar sabit güç bandı ve, Dyna-VT sayesinde, seçilen motor hızında herhangi bir tekerlek hızını kesin olarak seçebilme kabiliyetiyle, optimum ekonomi sağlamak için her zaman mükemmel bir PTO hız eşitlemesi, ilerleme hızı ve güç sağlayabilirsiniz.

MF TEKNOLOJİ

MF 8700 S Serisinde uygulanan araç içi ve araç dışı teknoloji çözümleri, Massey Ferguson‘un ortaya koyduğu ilerleme ve inovasyon hızının açık bir göstergesidir. İşin daha etkili ve verimli şekilde yapılması söz konusu olduğunda bilgi güçtür. Bu nedenle Massey Ferguson doğrudan ve güvenli teknoloji çözümleri sunarak kullanımda büyük bir kolaylık getirir ve daha fazla verim, daha düşük maliyet ve daha büyük kâr ile gelişkin bir verimlilik ve kârlılık sağlar.

İlk defa 1986‘da piyasaya sürülen ve artık 5. nesli üretilen Datatronic, daha sezgisel bir Hassas Tarım deneyimi yaratmak amacıyla yeniden tasarlanarak, sade ve kullanımı kolay bir deneyim sunan ve verimliliği, üretkenliği ve kârlılığı arttıran bir sistem sunuyor.

Datatronic 5, daha geniş bir 9 inç dokunmatik ekrana ve son nesil akıllı telefonlara veya tabletlere benzeyen, kullanımı kolay ve sezgisel bir yapıya sahiptir.

Datatronic 5 ve Massey Ferguson‘un Teknoloji Paketi, Hassas Tarımın geliştirilmesi için önemli bir unsurdur. Yeni Nesil Çiftçiler için tarımı daha kârlı ve sürdürülebilir hale getirir.
Massey Ferguson‘un sunduğu yeni Hassas Tarım çözümü olan MF Section Control, en gelişmiş ve en verimli Parsel Kontrolü özelliğini sunar. ISOBUS uyumlu ekipmanlar için tam otomatik Parsel Kontrolü sayesinde operatörler tohum, gübre veya tarım ilaçlarını üst üste binmeler olmadan uygulayabilirler. Bu, iki defa işlem yapılmasını ve tarla kenarının dışında kalan alanlarda çalışılmasını engeller. Sade ve kullanımı kolay Parsel Kontrolü desteği sayesinde operatörler her ekipman için kolay ve hızlı bir şekilde düzeltme değerleri belirleyebilir. Sistem, traktörün GPS sistemini kullanarak, alanda halihazırda işlenmiş olan ayrı ayrı parselleri otomatik olarak açıp kapar ve bu da otomatik olarak ekonomik bir uygulamaya ve daha yüksek bir verim sağlar.

SERVİS

MF 8700 S, ilk çiziminden itibaren hızlı, sade, kolay ve uygun maliyetli bir rutin bakım sağlayacak şekilde tasarlandı.

Bakımlar, basit ve kolaydır ve sizi traktörünüze bakım yapma stresinden kurtararak tarlada/işte daha fazla vakit geçirmenize olanak tanır. Kendi kendine ayarlanan sübap boşluğu sayesinde bakım masrafları önemli ölçüde azalır.

Massey Ferguson MF 8700 S serisi bir traktörle, güne hazırlanmak için işletmede harcanan süre minimumda tutulur. Günlük bakımı hızlı, kolay ve basit hale getirmek için stili ve pratikliği bir araya getiriyoruz ve traktörünüzün bakım sıkıntısını üzerinizden alarak daha fazla verimlilik için sizi daha kısa zamanda tarlaya ulaştırıyoruz.